Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#31 2008-11-18 10:37:58

Sarewok
Użytkownik
Dołączył: 2008-02-12
Liczba postów: 699
WWW

Odp: Poradnik tworzenia pbf-ów.

Sasuke_ucziha Nie wiem czy chodzi Ci o moje forum, ale tam jest wyraźnie napisane, że Mangel jest autorem, więc taka możliwość odpada, poza tym nie znam Sined'a i nie sądzę, by miał dostęp do tego poradnika u mnie...


BNW PBF, Naruto Gra PBF, E-fed
Ludzie! Jeśli inni będą myśleć za was to zamienicie się w rośliny!

Offline

#32 2008-11-18 14:44:03

Sasuke_ucziha
Użytkownik
Dołączył: 2008-01-01
Liczba postów: 1,055
WWW

Odp: Poradnik tworzenia pbf-ów.

Tak o twoje, ale nie mam do ciebie prentensji [dblpt]P faktycznie poradnik jest w radzie, sorki mój błąd...


O użytkowniku nie świadczy ilośc postów, lecz mądrość wypowiedzi

Offline

#33 2008-11-18 17:57:55

Sined
Użytkownik
Dołączył: 2008-10-25
Liczba postów: 109
WWW

Odp: Poradnik tworzenia pbf-ów.

dobra sorry ok na tej stronie jest by Mangel nie zauwazylem


www.roten.pun.pl                 www.kibicuj.pun.pl
buttonrotenpunplio3.jpg
bvqr

Offline

#34 2008-11-29 00:24:47

Mangel
Użytkownik
Skąd: mam ten profil?
Dołączył: 2007-06-23
Liczba postów: 17,243
WWW

Odp: Poradnik tworzenia pbf-ów.

Poradnik tworzenia pbf, część 4 –  Autoprezentacja - reklama inaczej

13. PBF-owa definicja reklamy(Módlta się, coby nam pechowa liczba podpunkta psikusa nie strzeliła! Już? Ok, lecimy na Szczecin.)

Większość adminów pbf-ów źle pojmuje słowo „reklama”, nie zdają sobie sprawy iż w kategoriach for RPG to pojęcie (jak i wiele innych, ale to w innej części) jest trochę odmienne.
W czym siedzi diabeł? (poza kiblem publicznym na Traugutta) Ano, rzecz wygląda tak że wiele osób myśli że im więcej odsyłaczy do jego forum krąży w sieci tym lepiej, bzdura!
Nie liczy się ilość a jakość, jakość tych linków! Żadnemu innemu gatunkowi for duża ilość (marnych) linków nie szkodzi bardziej! Odsyłacz zamieszczony na popularnym forum, które jest jednak pełne noobów, to gwóźdź do trumny i kolejna łopata ziemi na grób waszego forum! Wyobraźcie sobie zmasowany atak neo na wasze forum... no i co? Trochę nie fajnie, nie?
Stąd różnica w definicji reklamy dla pbf.

Reklama (z łac. reclamo, recla) to informacja połączona z komunikatem perswazyjnym. Zazwyczaj ma na celu skłonienie do nabycia lub korzystania z określonych towarów czy usług, popierania określonych spraw lub idei (np. promowanie marki).

Tyle mówi Wikipedia, a teraz nasza definicja:

Reklama to informacja połączona z komunikatem perswazyjnym. Zazwyczaj ma na celu skłonienie do nabycia lub korzystania z określonych towarów czy usług, popierania określonych spraw lub idei przez określone osoby.

Niby niewiele ale jednak, kompletnie zmienia sens zdania.


14. Rodzaje reklamy dla for pbf.

Nie będziemy się bawić w śliczne formy literackie, lecimy od myślników:
- Toplisty (sugerowane: http://top50.com.pl),
- Wymiana buttonami/linkami/bannerami,
- Katalogi stron internetowych (nudne ale skuteczne),
- Ogłaszanie się na chatach, IRC, spam w mailach i komunikatorach (be! Za to powinni krzyżować.)
- Specjalistyczne strony (sugerowane: http://wcograc.pl),
- Stronoudziałowość i stronotwórczość (będzie o tym osobny punkt).

15. Jak uniknąć złej reklamy?

To jest akurat banalne, nie wymieniamy się buttonami z forami które mają mnniej niż 25 userów albo na których panuje „pokemon kodeks lvl 3,1”. To raz.
Dwa, wybieramy KILKA toplist na które dodajemy swoje zgłoszenia, KILKA a nie KILKADZIESIĄT. Czemu? Bo i tak Ci nie będzie „klikać” na wszystkie, nikt też nie będzie się bawił na forum na którym toplisty zasłaniają 100 pierwszych linii tekstu. Wybierz do 8 najlepszych i największych i tam próbuj szczęścia.
Trzy, jak ktoś zobaczy spam z twoim linkiem w tle już Cie nienawidzi, daruj sobie takie sposoby.
Cztery, wygrzebać kilka stron na których pisze się arty o grach via www nie jest trudno, google banów jeszcze nie daje. Wystarczy napisać PORZĄDNEGO arta na taką stronę i podesłać adminom (czasem można dodać samemu).


15,5. Stronoudziałowość i stronotwórczość.

Miał być osobny punkt i jest osobny punkt.
Te dwa słowa to mój prywatny wymysł, choć idę o zakład że ktoś to już opisał pod inną nazwą.
Rzecz (przy stronoudziałowości) polega na tym by udzielać się na innych forach i stronach jednocześnie podając w profilu czy sygnaturze (albo w obu, wszak wolno) link do swojego pbf-a.
Innym razem (przy stronotwórczości) możemy się wykazać jeszcze bardziej. Wystarczy założyć konto na jakimś darmowym hoście i płodzić kolejne strony internetowe (treść może być nawet z Wiki) których jedynym celem istnienia jest zostać zindeksowanym wraz z linkiem do twojego forum. Po 50 takich stronach PR (Page Rank) powinien skoczyć przynajmniej i 1 punkt.


16. Małe oszustwa.

Czy da się tą całą maszynerię oszukać? Jasne że tak!
Nawet nie chodzi tu to o oszustwo w ścisłym tego słowa znaczeniu, wystarczy trochę pokombinować.
Np. to (pod koniec miesiąca im się kończy transfer i trzeba czekać na nowy limit), zakładamy konto, klikamy „surfuj” i zmieniamy kartę w przeglądarce. Okno którego nie oglądamy wyświetla w tym czasie inne reklamy, a liczniki na nich traktują to jako „odwiedziny” strony . W tym samym czasie punkty które zarabiamy na wyświetlaniu stron innych są „wydawane” na wyświetlanie naszej strony u innych i nam też „odwiedziny” podskakują. Miło, nie?
Inny sposób, system wymiany bannerów, wy wklejacie u siebie kod na wyświetlanie losowych bannerów z systemu a za to wasz banner jest wyświetlany u innych.
Oszukiwać można jeszcze na kilka innych sposobów, są one jednak już mniej „legalne” i zwyczajnie nie należy ich rozpowszechniać, ja w każdym razie z nich nie korzystam i żyje.


17. Reklama może być zapłatą!

Jak komuś pomagasz przy stronie, blogu, forum czy morderstwie to niech on się odwdzięczy! Może umieścić u siebie twój button czy tam link. Pamiętaj, staraj się mieć jak najmniej buttonów u siebie i jak najwięcej swoich u innych. [sred])


No, to na razie koniec tej części, może nasmaruje wam kolejne jak będziecie grzeczni.


Pozdrawiam,
Mangel.


"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego." - Mangel
ln3m

Offline

#35 2008-11-29 09:59:35

Sasuke_ucziha
Użytkownik
Dołączył: 2008-01-01
Liczba postów: 1,055
WWW

Odp: Poradnik tworzenia pbf-ów.

No, no... poradnik dobry. Ciesze się, że go wrzuciłeś [sred]) Zrób jeszcze o Mechanice [sred])


O użytkowniku nie świadczy ilośc postów, lecz mądrość wypowiedzi

Offline

#36 2008-11-29 10:04:46

maniak
Użytkownik
Skąd: wiesz????
Dołączył: 2008-08-16
Liczba postów: 774
WWW

Odp: Poradnik tworzenia pbf-ów.

Mangel, poradnik nie jest dobry. Jest zaje.... bardzo mi się przda na bank!! Mangel jesteś na serio fajny gościu. Bardzo rozbudowanie opisałeś każdy punkt. 
Wątpię, by znalazła się osoba(tworząca PBF-a), której ten poradnik nie przydałby się.

PZdr, maniak

Offline

#37 2008-11-29 10:13:46

Yoroiookami
Użytkownik
Dołączył: 2007-12-28
Liczba postów: 180

Odp: Poradnik tworzenia pbf-ów.

Według mnie przydatny poradnik, niestety te sposoby znam (prócz tej toplisty którą podałeś). Jestem pewien że innym się przyda i może przestaną reklamować swoje fora na chatboxie xD

Offline

#38 2008-11-29 10:53:32

Sasuke_ucziha
Użytkownik
Dołączył: 2008-01-01
Liczba postów: 1,055
WWW

Odp: Poradnik tworzenia pbf-ów.

Nie wiem czy to dobry wątek ale... Chciałbym podziękować użytkownikom Mangel i sHadow za pomoc i objaśnienie, co do PBF. Nie tylko w waszych poradnikach ale też na GG, czy AQQ. Poświęciliście mi dużo, dużo czasu, i to mi bardzo pomogło. Tak więc serdecznie Wam dziękuje. [dblpt])


O użytkowniku nie świadczy ilośc postów, lecz mądrość wypowiedzi

Offline

#39 2008-12-05 20:47:56

Mangel
Użytkownik
Skąd: mam ten profil?
Dołączył: 2007-06-23
Liczba postów: 17,243
WWW

Odp: Poradnik tworzenia pbf-ów.

Chcecie część 5, "Praktyczne porady klimatyczne"?


"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego." - Mangel
ln3m

Offline

#40 2008-12-05 21:01:16

michał1995
Użytkownik
Skąd: Isla Nublar
Dołączył: 2008-05-20
Liczba postów: 1,193
WWW

Odp: Poradnik tworzenia pbf-ów.

Nie wiem czy jest sens... ale klimat gry ważny jest.. napisz [sred])


rex8.gif
userbar354512zc9.gif
stopkamt6.jpg - Forum o Jurassic Park Operation Genesis

Offline

#41 2008-12-05 21:31:34

Sasuke_ucziha
Użytkownik
Dołączył: 2008-01-01
Liczba postów: 1,055
WWW

Odp: Poradnik tworzenia pbf-ów.

Tak, myśle że możesz to zrobić i jeszcze coś o Mechanice xD


O użytkowniku nie świadczy ilośc postów, lecz mądrość wypowiedzi

Offline

#42 2008-12-06 11:24:36

Mangel
Użytkownik
Skąd: mam ten profil?
Dołączył: 2007-06-23
Liczba postów: 17,243
WWW

Odp: Poradnik tworzenia pbf-ów.

O mechanice? To chyba jedyna dziedzina co do której poradników pisać nie należy, no ale ok. Obiecuje kiedyś coś na ten temat nasmarować.


"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego." - Mangel
ln3m

Offline

#43 2008-12-06 13:04:53

sHadowPL
Użytkownik
Skąd: się biorą dzieci?
Dołączył: 2007-12-11
Liczba postów: 1,064

Odp: Poradnik tworzenia pbf-ów.

maniak napisał/a:

Wątpię, by znalazła się osoba(tworząca PBF-a), której ten poradnik nie przydałby się.

So, you found the one.

Poradnik jak zwykle trzyma forme. Przyda się tym, którzy chcą trafić do ogółu. To chyba na tyle [sred])
A co do poradnika mechaniki - mimo wszystko nie jest to część, do której nie powinno być poradników. Imo. umiejętność tworzenia umiejętnie mechaniki opartej na odpowiednich kościach, bądź po prostu umiejętne przetworzenie D20 na własne potrzeby to coś, co jest bardzo ważne...

Offline

#44 2008-12-06 13:46:44

Mangel
Użytkownik
Skąd: mam ten profil?
Dołączył: 2007-06-23
Liczba postów: 17,243
WWW

Odp: Poradnik tworzenia pbf-ów.

sHadowPL, wiesz jak skończy się napisanie szczegółowego poradnika o mechanice? Tysiącami klonów mechaniki tam przedstawionej, chcesz tego? Ja już wole żeby ten kto nie umie wymyślić czegoś sam zrobił forum które zdechnie po tygodniu niżby miał katować tym ludzi przez... miesiąc?


"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego." - Mangel
ln3m

Offline

#45 2008-12-06 14:03:39

sHadowPL
Użytkownik
Skąd: się biorą dzieci?
Dołączył: 2007-12-11
Liczba postów: 1,064

Odp: Poradnik tworzenia pbf-ów.

W sumie masz rację, ale chodzi o samą teorię. O pokazanie jak działa mechanika. A nie, że wszystko zadaje ciągle te same obrażenia i tyle. O samą teoretyke mi chodzi i tyle.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 2
[Bot] ClaudeBot (2)

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
sunnyrpg - gtacentrum - grandlife - vzdzit - masseffect