Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2008-01-04 08:40:05

maphr
Użytkownik
Dołączył: 2006-12-17
Liczba postów: 17

Pytanie o GoogleBot

nie znalazłam odpowiedzi na forum stąd nowy wątek.
Mam na forum googlebota - można się tego jakoś pozbyć ? [dblpt]rolleyes[dblpt]

Offline

#2 2008-01-04 10:27:34

Kiziamizia
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-01
Liczba postów: 245

Odp: Pytanie o GoogleBot

Właśnie mi dzisiaj też pierwszy raz wyskoczył googlebot już nie jako gość - tylko jako zarejestrowany użytkownik i nie potrafie nijak zbanować jego IP, bo nic mi się nie wyświetla, jak na niego najeżdżam kursorem.

Offline

#3 2008-01-04 10:34:33

kalbar
Użytkownik
Dołączył: 2007-01-10
Liczba postów: 329

Odp: Pytanie o GoogleBot

a przeszkadza Wam to tak bardzo ?! co jest w tym takiego ze chcecie sie pozbyc robota? czy moze tylko Wasza niewiedza o nim, sprawia ze chcecie aby zniknal z Waszego forum?

"Prawie każda wyszukiwarka internetowa ( może nawet każda wyszukiwarka) indeksuje strony za pomocą robotów, czyli programów które przeglądają strony przechodząc pomiędzy nimi poprzez linki hipertekstowe. Rozwiązaniem wykorzystanym przez uznawaną za jedną z najlepszych na świecie wyszukiwarek jest robot (inaczej spider, crawler, agent) o nazwie Googlebot.

Kiedy strona internetowa zostaje zgłoszona do wyszukiwarki, adres witryny (URL) jest dodany do kolejki stron oczekujących na odwiedzenie przez robotów. Jeśli strona nie została zgłoszona tradycyjnie najczęściej robot i tak do niej dochodzi poprzez linki prowadzące z innych stron do tej witryny. Najczęściej nawet droga do indeksacji poprzez budowanie linków jest efektywniejsza i skuteczniejsza niż tradycyjne zgłaszanie do wyszukiwarki poprzez formularze.


Kiedy Googlebot dociera do strony docelowej, sprawdza czy dostępny jest plik robots.txt. Plik ten służy do ograniczenia działania robotów na danej witrynie internetowej."

Offline

#4 2008-01-04 11:08:47

maphr
Użytkownik
Dołączył: 2006-12-17
Liczba postów: 17

Odp: Pytanie o GoogleBot

kalbar dzięki za wykład , ale wiem co to jest googlebot i do czego służy  [sred])
pytałam tylko czy można się go pozbyć ...

Offline

#5 2008-01-04 11:39:00

kalbar
Użytkownik
Dołączył: 2007-01-10
Liczba postów: 329

Odp: Pytanie o GoogleBot

maphr napisał/a:

kalbar dzięki za wykład , ale wiem co to jest googlebot i do czego służy  [sred])
pytałam tylko czy można się go pozbyć ...

ale nie odp na pytanie, w czym Ci przeszkadza?

Offline

#6 2008-01-04 12:39:10

$Mario
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2006-07-18
Liczba postów: 2,888
WWW

Odp: Pytanie o GoogleBot

Raczej nie da sie pozbyć, chyba ze Tomek zrobi opcje wyboru na TAK lub NIE

A moja prośba dotycząca botów jest TUTAJ. Chciałem dobrze [dblpt](

Offline

#7 2008-01-04 13:01:59

maphr
Użytkownik
Dołączył: 2006-12-17
Liczba postów: 17

Odp: Pytanie o GoogleBot

kalbar napisał/a:
maphr napisał/a:

kalbar dzięki za wykład , ale wiem co to jest googlebot i do czego służy  [sred])
pytałam tylko czy można się go pozbyć ...

ale nie odp na pytanie, w czym Ci przeszkadza?

oj , nie chodzi o mnie tylko użytkownicy forum są jakby to powiedzieć lekko zaniepokojeni , ale nieważne już

m_a_r_i_o napisał/a:

Raczej nie da sie pozbyć, chyba ze Tomek zrobi opcje wyboru na TAK lub NIE

A moja prośba dotycząca botów jest TUTAJ. Chciałem dobrze [dblpt](

Spoko [sred])
Tomkowi nie będę w takim razie głowy zawracać , bo i tak ma pewnie dużo roboty
Z mojej strony to wszystko [sred])

Offline

#8 2008-01-04 13:13:39

tomek
Ojciec Dyrektor
Skąd: w nim ta moc?
Dołączył: 2006-02-16
Liczba postów: 4,041
WWW

Odp: Pytanie o GoogleBot

Postaram się w najbliższym czasie dodać parę nowych robotów oraz co ważniejsze dla niektórych, zrobić opcję ukrywania ich na forum [dblpt])


Darmowe forum - załóż własne forum za darmo!

Offline

#9 2008-01-04 13:24:34

$Mario
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2006-07-18
Liczba postów: 2,888
WWW

Odp: Pytanie o GoogleBot

No co jak co ale jak już Tomek wejdzie na forum to ZAWSZE napisze coś bardzo "fajnego" [dblpt])

Chodź wątpie aby znalazły się chodź 5 osób które skorzystają z opcji ukrywania botów.

Offline

#10 2008-01-04 18:43:18

maphr
Użytkownik
Dołączył: 2006-12-17
Liczba postów: 17

Odp: Pytanie o GoogleBot

tomek napisał/a:

Postaram się w najbliższym czasie dodać parę nowych robotów oraz co ważniejsze dla niektórych, zrobić opcję ukrywania ich na forum [dblpt])

hehe, dziękuję w imieniu niektórych [sred])

Offline

#11 2008-01-04 20:28:05

Rudik
Użytkownik
Skąd: Iława
Dołączył: 2007-06-18
Liczba postów: 5,530

Odp: Pytanie o GoogleBot

a co do tej (niewiadomo jeszcze) funkcji "chowania" botow, to oznaczac mialoby, ze boty przestalyby indeksowac nasze fora?  [dblpt][slash]

Offline

#12 2008-01-04 20:34:54

$Mario
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2006-07-18
Liczba postów: 2,888
WWW

Odp: Pytanie o GoogleBot

Nieeee, nie było by pokazywane ten biały napisik xxxBOT w OnLine [dblpt])

Offline

#13 2008-01-10 16:08:39

Eruin
Użytkownik
Dołączył: 2008-01-10
Liczba postów: 72

Odp: Pytanie o GoogleBot

slowo wstępu - już od dawna czytam to forum, ale teraz chcialem cos napisac, wiec sie musialem zarejestrować [sred])

kalbar napisał/a:

a przeszkadza Wam to tak bardzo ?!

1. mnie przeszkadza, bo zakladalem forum żeby bylo prywatne i mnie nie ciceszy to, że osoba z grona niepowołanych mogłaby coś na nim znaleźć przez google albo inne...

2. wiem, że można zablokować fora dla gości, ale już np listy użytkowników i podglądu profili nie można, a to niedobrze - tu pierwsze pytanie - czy da się coś z tym zrobić?? [sred])

następne sprawy poza tematem, ale nie chce pisać drugiego posta, skoro mogę tu zmieścić - zakładając, że mi ktoś odpowie, to moze zrobić to hurtem [sred])
-> czy można zrobić tak (znaczy, czy Wy "tam na górze [dblpt]P ), by post po przeczytaniu nie byl wyświetlany jako nowy?? [dblpt]P
-> jak, a jeśli nie da sie, to czy można wprowadzić przypisywanie użytkownika do kilku grup?

na razie tyle - te najpilniejsze [sred])
a co do pun.pl, to jest swietny serwis, mimo, ze mlody, tylko jeszcze brakuje drobiazgów [dblpt])

pozdr4all

Ostatnio edytowany przez Eruin (2008-01-10 16:10:15)


logo.jpg

Offline

#14 2008-01-10 16:51:58

Rudik
Użytkownik
Skąd: Iława
Dołączył: 2007-06-18
Liczba postów: 5,530

Odp: Pytanie o GoogleBot

Witamy Eruin w naszym gronie!

1. Jeśli nie zweryfikujesz strony, oraz nie dodasz mapy to google nie będzie Cię wyszukiwało, w tym wypadku Googlebot jest tylko zbędny bo i tak Twoje forum nie będzie na google itp.

2. Częściowo tak, częściowo nie, jeśli chodzi o przeglądanie listy użytkowników to tak, a od przeglądanie profilu to nie
Administracja -> Grupy użytkowników -> Goście -> Edytuj -> tam wtbierasz dla nich opcje

3. Tak jak mówisz, to się nie da, ale można wszystkie nowe posty odznaczyć jako przeczytane, Na górze strony po lewej stronie od Zalogowany jako ... masz Odznacz nowe posty jako przeczytane (czy jakoś tak)

4. Nie da się, ale może kiedyś...

Ostatnio edytowany przez Rudik (2008-01-10 16:52:15)

Offline

#15 2008-01-10 17:43:16

Eruin
Użytkownik
Dołączył: 2008-01-10
Liczba postów: 72

Odp: Pytanie o GoogleBot

dzieki za powitanie [dblpt]P
pierwszego nie zrozumialem, ale zbadalem Google wpisując w nie różne frazy z mojego forum i nic się nie wyświetla [sred]) niestety wynajduje frazy z profili (np z sygnaturek)... ale ok - to i tak dobrze [dblpt])
co do drugiego, to nie wpadłbym na to, żeby tam szukać [dblpt]P - dziex [sred])
a jeśli chodzi o ostatnie punkty, to czekam w nadziei, że się to w przyszłości załatwi, bo wiem z innych portali, że można [dblpt])

pozdr4all

Ostatnio edytowany przez Eruin (2008-01-10 17:43:54)


logo.jpg

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
testingmia - ipc - add-real - pitak - opilcezwiozane