Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#16 2012-01-24 18:48:02

rezystor
Użytkownik
Skąd: z domu
Dołączył: 2009-09-30
Liczba postów: 1,638
WWW

Odp: ACTA - Wątek czysto dyskusyjny

Nie jestem w 100% pewien tego co piszę, ale wydaje mi się, że 99,9% forów PBF (jak również tych dla fanów), opartych na anime, mandze, filmach, grach itp. mają przegwizdane, jeżeli to całe ACTA zadomowi się w Polsce. Weźmy np. moje forum. Z tego co zrozumiałem będę zmuszony usunąć wszystkie screeny z Naruto oraz całą grafikę, na której są postaci z dzieła Masashi'ego, a oprócz tego wszystkie nazwy własne, które "kisiel" stworzył na własne potrzeby.

Tak jak Hogs napisał, ACTA ma również swoje dobre strony, ale to zwyczajne popadanie z jednej skrajności w drugą. Jeśli potwierdzą się wszystkie domniemania czeka nas zupełnie inny internet niż ten, który jeszcze dziś możemy przeglądać...

Offline

#17 2012-01-24 18:59:30

Kirabi Yotsuki
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-02
Liczba postów: 14,374

Odp: ACTA - Wątek czysto dyskusyjny

@UP
Nie popadajmy w paranoję. ACTA nie sprawia, że cokolwiek STAJE się nielegalne.

Ostatnio edytowany przez Kirabi Yotsuki (2012-01-24 19:01:04)

Offline

#18 2012-01-24 19:10:31

Takaimi
Użytkownik
Dołączył: 2011-06-22
Liczba postów: 1,141

Odp: ACTA - Wątek czysto dyskusyjny

rezystor, jest w tym trochę racji.
Dajmy na to, ściąganie obrazków z internetu, czy ściąganie muzyki/filmów = wizyta policji oraz odebranie sprzętu ;/ Więc ACTA, to zUo. Pierdzielę, nie bd płacił 20zł za płyty piosenkarzy, gdy chcę tylko jedną piosenkę...


QQk75.png

Offline

#19 2012-01-24 20:23:57

Hogsmed
Użytkownik
Skąd: wiem?
Dołączył: 2009-01-22
Liczba postów: 3,108
WWW

Odp: ACTA - Wątek czysto dyskusyjny

Ale taki "piosenkarz" może powiedzieć na to, że on nie będzie śpiewał, bo jakiś dzieciak nie da mu zarobić tylko ściągnie utwór z internetu.

Krapek, myślę że rezystor ma w dużym stopniu rację.

Ostatnio edytowany przez Hogsmed (2012-01-24 20:24:27)


Kazam Kazam.

Offline

#20 2012-01-24 20:27:17

Takaimi
Użytkownik
Dołączył: 2011-06-22
Liczba postów: 1,141

Odp: ACTA - Wątek czysto dyskusyjny

Tak naprawdę niektórzy sami wrzucają swoje teledyski na YT, a pobranie stamtąd, również będzie nazwane piractwem, mimo, iż twórca sam to umieścił w internecie, prawda?


QQk75.png

Offline

#21 2012-01-24 20:31:13

Hogsmed
Użytkownik
Skąd: wiem?
Dołączył: 2009-01-22
Liczba postów: 3,108
WWW

Odp: ACTA - Wątek czysto dyskusyjny

Umieszczane są na specjalnych kontach. I chyba nie ma możliwość pobrania takiego filmiku. Zresztą jest to wola osób zajmujących się dystrybucją takich np. albumów.

Dajmy na to Metallica swoje najgorsze dziecko Lulu udostępniła za darmo w internecie... ale im kasa jest niepotrzebna. Co innego zaczynające kapele.


Kazam Kazam.

Offline

#22 2012-01-24 21:42:44

Kirabi Yotsuki
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-02
Liczba postów: 14,374

Odp: ACTA - Wątek czysto dyskusyjny

Ja nie mówię, że nie ma racji. Ale nie sądzę, żeby było na tyle funduszy, żeby łapać każdego kto umieści gdzieś screena z anime.

Offline

#23 2012-01-24 21:43:42

Takaimi
Użytkownik
Dołączył: 2011-06-22
Liczba postów: 1,141

Odp: ACTA - Wątek czysto dyskusyjny

Co do pobierania z YT, zapiska.pl


QQk75.png

Offline

#24 2012-01-25 21:53:37

DragonFire
Użytkownik
Skąd: ja jestem?
Dołączył: 2011-11-15
Liczba postów: 193

Odp: ACTA - Wątek czysto dyskusyjny

Pobawię się w filozowa (chyba).

Każdy nie chce, aby ACTA weszła w nasze życie. Jutro zostanie podpisany, co nie zmienia faktu że ACTA jeszcze zatwierdzona nie będzie. Ale po co to komu? Polskie prawo mało co zmienia, jedynie wyostrza.
Czy premier Donald Tusk naprawde jest p******* k*******?

Obmyśliłem 2 teorie tego całego ACTA
1. ACTA naprawdę przejmie świat, zostanie wgrana cenzura i nastąpi koniec internetu? Jeśli tak się stanie, na 60% wybuchnie wojna przeciw ACTA i zostanie roz*****a. Lub wszyscy hakerzy Anonymous i wszyscy którzy ukrywają się, wyjdą przed światem i rozniosą internet, kraje, aż w końcu ACTA zostanie usunięta.

2. A może ACTA to tylko podpucha? Nie dziwi Was to że przez bodajże 3 lata odbywały się potajemne negocjacje w 39 krajach? Dlaczego nie chcieli ujawnić swoich zamiarów swoim obywatelom? Może to tylko pic na wode, żeby tylko hakerzy się ujawnili i ich złapali?

Co wybieracie? Jak wy uważacie, który wariant jest prawdziwy?


Ciągle mnie zastanawia, dlaczego premier Donald Tusk podejmuje po swojemu sprawy Polski (bynajmniej dąży)? 80% polaków NIE CHCE ACTA! Hakerzy atakują! Dlaczego do ho*ery premier ma obywateli w du*ie?
Nie będę premiera obrażać, bo szkoda języka marnować, a po drugie nie ma takich słów aby opisać.

Proszę o komentowanie mojego postu, co sądzicie? Który wariant byłby prawdziwy? Dlaczego obywatele nie mają żadnego zdania? (Ja twierdzę że obywatele są dla rządu, sejmu, prezydenta, a nie na odwót. Mieszkam w Polsce, to dlaczego moje zdanie się nie liczy? "Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". A gdyby rząd był na naszym miejscu? Zwykły, zasr*ny obywatel jak widzi premier.


Mój komentarz to tylko moje zdanie. Jestem obywatelem Polski, więc mam swoje zdanie. Polska to wolny kraj (hahah śmiech). Jeśli kogoś mój komentarz obraża niech nie czyta go. Jeśli w jakiś sposób łamie prawo (premier znajdzie), proszę go usunąć.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez DragonFire (2012-01-25 21:56:46)

Offline

#25 2012-01-26 11:41:14

ffox
Użytkownik
Dołączył: 2011-08-17
Liczba postów: 84
WWW

Odp: ACTA - Wątek czysto dyskusyjny

Jeżeli popieracie Anonymous i uważacie że to co robią jest słuszne, to bardzo Wam gratuluję!
To są cybernetyczni terroryści, a z terrorystami się nie dyskutuje.
To co zrobili działa tylko na niekorzyści całej internetowej populacji. Zrobili tylko rozgłos i nic więcej.
Na przedstawionym powyżej filmie grożą jakimiś niestworzonymi historiami, myśląc że zrobi to na politykach jakieś wrażenie.
Sam nie popieram ACTA, ale jeszcze bardziej nie popieram takich działań jakie oni przedstawiają.


earth250x50.jpg

Offline

#26 2012-01-26 14:29:45

Takaimi
Użytkownik
Dołączył: 2011-06-22
Liczba postów: 1,141

Odp: ACTA - Wątek czysto dyskusyjny

@DragonFire, filozofowie nie nadużywają przekleństw i nie mają 11 - 15 lat ;P Pisze się "cholery", a nie "holery" Z resztą, to jest nazwa choroby, nie widzę sensu cenzurowania jej. To lekkie przekleństwo.

Co do podpisania ACTA - nie długo Polska się pewnie wywiąże z tego, gdyż strajki i zamieszki jakie wybuchną, będą rozpowszechnione na dużą skalę, wszyscy o tym doskonale wiemy. Tusk chce ACTA, gdyż chce zapobiec przestępstwom - ok zgadzam się. Ale co z... grafikami? Pobieranie grafiki z internetu będzie zabronione. Kupowanie płyt? Dobra, da się przeżyć, filmy też się kupi. Ale co z grafiką, obrazkami, screenami z filmu?
ACTA jest dobrym pomysłem, ale również złym... Wiem, mało to ma sensu, lecz ACTA zabiera wolność słowa w internecie, dostawca internetu nadzoruje twoje postępowanie, internet stał się... niczym? Czemu taki Tusk nie spojrzy na ankiety na onet? 89% oddanych głosów na "Oczywiście tak!" w ankiecie "Czy ACTA zabierze wolność słowa w internecie?". Tym się nie zainteresował wcale.


QQk75.png

Offline

#27 2012-01-26 17:30:18

Kirabi Yotsuki
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-02
Liczba postów: 14,374

Odp: ACTA - Wątek czysto dyskusyjny

@ffox, terroryzm. Racja. Ale nikomu się krzywda nie dzieje. Atakują strony rządu, który wybrali i który powinien pracować na ich rzecz. Sam mówiłeś, że zrobili rozgłos. I właśnie o to chodziło. Co pozostaje, jeśli w dupie mają, co zwykły obywatel uważa? Może to nie było najgenialniejsze rozwiązanie, ale skoro nikt nic lepszego dotąd nie wymyślił, to ja jestem za.

Ostatnio edytowany przez Kirabi Yotsuki (2012-01-26 17:31:40)

Offline

#28 2012-01-26 17:50:49

DragonFire
Użytkownik
Skąd: ja jestem?
Dołączył: 2011-11-15
Liczba postów: 193

Odp: ACTA - Wątek czysto dyskusyjny

Jestem filozofem na swój sposób [dblpt]D Co do błędów, to słaby jestem z ortografii i nie mam słownika w Operze (w wordzie nie lubię pisać)

@ffox
Każdy ma inne zdanie na temat hakerów.

Anonymous – zdecentralizowana grupa osób podejmująca protesty przeciwko obecnemu funkcjonowaniu świata (korupcja, konsumpcjonizm, cenzura) i ataki internetowe (zarówno na serwery rządowe jak i korporacyjne).

Jestem za ich postępowaniem. Sam się bawię w pingowanie stron, tworzenie trojanów i botów. Ja nie robię tego dla zabawy, tylko dla protestu.

@top
Masz rację, Polska raczej wywiąże się z tego. Kilka parti jest na "nie", gorzej z SLD i PO, ale wystarczy czasu aby zmienili zdanie. Tusk wie że ACTA nie jest dobra, ale chce się zemścić nad hakerami. Głupie posunięcie (Są dni, są chwile, są ludzie i debile) Tak jak Takaimi powiedział, ACTA jest dobrym ale i złym pomysłem. Ja jestem bardzo na "nie", z tego powodu że moi rodzice nie zarabiają miliony, podwyżki są, coraz mniej pieniędzy, i co? Mam kupować płyty np. Peja? A jak lubię słuchać 20 innych? Nie mam tyle pieniędzy żeby za to wszystko zapłacić. Premier dużo zarabia (nawet za dużo), więc nie rozumie co to znaczy bieda.
Referendum by się przydało, ale Tusk wie że przegra, więc tego nie zrobi. Chiny potrafią podrobić każdą rzecz, a tu mamy mieć problemy za ściąganie muzyki?To chore.

Jest jeszcze jeden haczyk! Przez to całe zamieszanie ACTA, rząd na boku zmienia prawo np. wiek emerytalny.
  Pozdrawiam

// Dobra, mam już słownik więc błędów raczej nie popełnie ;d


Chcecie wiedzieć dlaczego Anonymous walczy? Nie będę się rozpisywać bo szkoda, lepiej posłuchać. Jeśli ktoś nadal twierdzi że Anonymous źle robi, oznacza to że nie do końca zrozumiał co mówił
Anonymous

Ostatnio edytowany przez DragonFire (2012-01-26 18:06:28)

Offline

#29 2012-01-26 18:04:52

Kirabi Yotsuki
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-02
Liczba postów: 14,374

Odp: ACTA - Wątek czysto dyskusyjny

@UP, srsly, skąd żeś się urwał? "Nie mam kasy więc ukradnę!" Pogratulować.

Offline

#30 2012-01-26 18:24:28

Reira
Użytkownik
Skąd: inąd
Dołączył: 2009-07-09
Liczba postów: 3,666
WWW

Odp: ACTA - Wątek czysto dyskusyjny

DragonFire, ja tylko chcę powiedzieć, że SLD jest na NIE. Na TAK jest jedynie PO, dodatkowo podzielony jest PiS, natomiast SLD, jak wspomniałam, jest na nie (gdzie dowodem jest choćby to, że tylko eurodeputowani z SLD i UP głosowali przeciw w 2010).

Jestem za ich postępowaniem. Sam się bawię w pingowanie stron, tworzenie trojanów i botów. Ja nie robię tego dla zabawy, tylko dla protestu.

Myślisz, że jeśli robisz coś dla protestu, a nie dla zabawy to Cię jakoś to usprawiedliwia?... Terroryści w świecie realnym też nie robią niczego dla zabawy.

Jest jeszcze jeden haczyk! Przez to całe zamieszanie ACTA, rząd na boku zmienia prawo np. wiek emerytalny.

Przecież wiek emerytalny został zmieniony już EON TEMU, jeszcze przed zainteresowaniem się ACTA przez opinię publiczną. Wtf?

Co do samego tematu ACTA, chciałam poinformować, że Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że dokument ten jest niezgodny z prawem UE, ponieważ kłóci się z Kartą Praw Podstawowych. Zastanawia mnie tylko jak to się teraz potoczy - czy będą tę umowę wdrażać na siłę, przeciw własnemu prawu?


5ysk6.png
Cytadela na FB | Cytadela na YT | Szukaj nas także na Cupsell'u!

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
ulab - coblehex - federacjagarmanii - realhand - rapsymulator