Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2012-01-23 19:48:02

Hogsmed
Użytkownik
Skąd: wiem?
Dołączył: 2009-01-22
Liczba postów: 3,108
WWW

ACTA - Wątek czysto dyskusyjny

Na wstępnie (żeby mi FBI nie wpadło za godzinę do domu) nadmieniam, że ejst to wątek typowo dyskusyjny, wyrażamy tylko i wyłącznie nasze opinie i przypuszczenia jak może skończyć się przygoda z ACTA. Większość z was zapewne wie o czym mowa, tych którzy nie wiedzą zapraszam na wiki.

Nie ma się co rozpisywać, bo każdy wie jak jest. Chce tylko usłyszeć Wasze opinie, o naszym rządzie, ACTA oraz Anonymous.

A tutaj kilka linków:

http://wiadomosci.wp.pl/title,Internauc … omosc.html
http://wikipedia.wp.pl/wiki/Anonymous_%28grupa%29
http://wiadomosci.wp.pl/opage,40,title, … omosc.html
http://wiadomosci.wp.pl/title,Hakerzy-z … omosc.html

Nieco bawi mnie głupota naszych rządzących, ale cóż ja głosował będe dopiero za rok.

Dla userów "sławniejszych" forów: http://wiadomosci.wp.pl/title,Popularne … omosc.html (Możecie zrobić coś ala to)

Ostatnio edytowany przez Hogsmed (2012-01-23 19:49:09)


Kazam Kazam.

Offline

#2 2012-01-23 20:14:55

Damian2054
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów/ Wrocław
Dołączył: 2012-01-14
Liczba postów: 473
WWW

Odp: ACTA - Wątek czysto dyskusyjny

Jestem zdecydowanie za działaniem Anonymous (nie powiem nic więcej bo problemów nie chcę mieć). Ja moje forum zamknąłem mimo iż ma tylko 15 userów ale zawsze coś. Mam nadzieję, że tego nie wprowadzą. Poza tym 0 demokracji w tym co się teraz dzieje. Czy my żyjemy w kraju dyktatorskim, że nic nie mamy do powiedzenia w sprawie ACTA?! Dla mnie to jest łamanie praw obywatelskich i koniec.


Pozdrawiam Damian2054

Offline

#3 2012-01-23 20:43:03

Kirgo
Użytkownik
Dołączył: 2009-02-13
Liczba postów: 2,842

Odp: ACTA - Wątek czysto dyskusyjny

To jest właśnie Polska.

Offline

#4 2012-01-23 20:56:39

Takaimi
Użytkownik
Dołączył: 2011-06-22
Liczba postów: 1,141

Odp: ACTA - Wątek czysto dyskusyjny

Anonymous & Baśka Blog rlz! ;D


QQk75.png

Offline

#5 2012-01-23 21:28:21

Reira
Użytkownik
Skąd: inąd
Dołączył: 2009-07-09
Liczba postów: 3,666
WWW

Odp: ACTA - Wątek czysto dyskusyjny

Co do samego ACTA, może przytoczę treść postu, którego opublikowałam na tablicy Liberalnej Polski na Facebooku:

Ja tylko przypominam, że ACTA nie dotyka jedynie nielegalnego oprogramowania w Internecie, jak też nie dotyka samego Internetu. Dojść może do skrajnych sytuacji, w których karani będą np. ludzie, jacy dopuścili się nagrania i opublikowania filmiku, w którym pokazują jak przejść jakąś grę komputerową. Przejaskrawiona sytuacja, ale równie adekwatna to taka, kiedy człowiek zostaje ukarany za umieszczenie screenów z gry w jej recenzji. Ponadto, ACTA 'reguluje' też sprawę z produkcją zazwyczaj tańszych zamienników leków, tzw. leków generycznych (wyeliminowując je z obiegu) i nasion 'opatentowanych', oczywiście genetycznie modyfikowanych (czyli znowuż chodzi o kasę dla firm i ich - w ostatnim wypadku wręcz narzucaną - 'jedyną słuszność' w produkcji określonych towarów i określaniu potrzeb konsumentów). Samo porozumienie wprowadzane zostawało w sposób godny napiętnowania, przez owianie całości tajemnicą. Ochrona praw autorskich jest chwalebną ideą, ale nie przy założeniach i rozwiązaniach jakie proponuje ten dokument.

Anony... co do nich to nie mam zdania. Z jednej strony robią dobrze i doceniam chęć pomocy, bo pewnie bez nich protest nie byłby tak odczuwalny dla rządu. Z drugiej strony jest to cyberterroryzm, wobec którego jestem uczulona jak wobec realnego.

Co do naszego rządu... napiszę szczerze, że nie cisną mi się na usta jakieś nie wiadomo jakie słowa przez zaistniałą sytuację. Owszem, jest ona czystym absurdem w tych czasach, ale żyję, że tak powiem, w zgodzie ze swoim wnętrzem - nigdy nie głosowałam za Platformą, przez co nie czuję się współwinna, ani tym bardziej, narzekając, nie jestem hipokrytką. Jako ciekawostkę jedynie mogę podać linka do ciekawej informacji: http://wyborcza.pl/1,75248,11017884,ACT … z1kILXPF4r - m.in. przez nią umacniam się w przekonaniu, że zawsze głosuję słusznie.

PS PBF Guild również wzięło rodzaj w 24-godzinnym proteście.

Ostatnio edytowany przez Reira (2012-01-23 23:11:14)


5ysk6.png
Cytadela na FB | Cytadela na YT | Szukaj nas także na Cupsell'u!

Offline

#6 2012-01-23 21:48:14

Warriorek
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-31
Liczba postów: 317
WWW

Odp: ACTA - Wątek czysto dyskusyjny

Popieram anonymous ..
oby dalej , podpisali już ACTA i co będzie teraz?:D
Zemsta anonymous?


"To co, że dom Ci bliski. Więzienie jest dla wszystkich - masz rozum ? - to, to zrozum, dzięki Ci witaj, tutaj zasady są proste, jak brzytwa panują tu, trzeba uważać by nie stracić na opinii...

Offline

#7 2012-01-23 23:20:13

Sasuke Uchiha
Użytkownik
Skąd: znam Puna ?
Dołączył: 2008-06-30
Liczba postów: 2,644

Odp: ACTA - Wątek czysto dyskusyjny

Na moje, politycy wcale nie zwracali uwagę na wasze protesty. Oni mają 'coś lepszego' do roboty, niż wchodzenie na Facebooka'a, by czytać o akcjach 'Nie dla ACTA', czy krążyć po Internecie i patrzeć na wasze pozamykane strony w ramach protestu.
Jedną rzeczą, jaką brali pod uwagę to atak hakerów, jednak moim zdaniem i to ich nie wystraszyło przed podpisaniem tego.
Sam tego nie popieram, aczkolwiek sądzę, iż wasze protesty także nie mają większego sensu w tym wszystkim.


Sukcesy trwają, dopóki ich ktoś nie spieprzy. Porażki są wieczne. ~ Gregory House

Offline

#8 2012-01-24 12:54:34

Takaimi
Użytkownik
Dołączył: 2011-06-22
Liczba postów: 1,141

Odp: ACTA - Wątek czysto dyskusyjny

Podpisano już ACTA?! Warriorek, kpisz sobie? Podpisanie ACTA ma nastąpić 26 stycznia. Wczoraj były obrady na ten temat, z tego co ja wiem [sred]). Uważam, iż ACTA jest niepotrzebne. I tak, i tak Anonymous zrobi co zechce. Hackerzy się naśmiewają, iż dostęp do panelu administracyjnego Tuska, był wręcz banalny - Login: admin, hasło: admin1. xD


QQk75.png

Offline

#9 2012-01-24 16:40:33

khan12
Użytkownik
Dołączył: 2012-01-24
Liczba postów: 6

Odp: ACTA - Wątek czysto dyskusyjny

A ja w związku z tym całym ACTA mam pytanie. Czy fora pun.pl zostaną zamknięte/zablokowany dostęp? Ja mam forum z 500 userami i żal by mi było [dblpt](

Offline

#10 2012-01-24 17:01:58

Sasuke Uchiha
Użytkownik
Skąd: znam Puna ?
Dołączył: 2008-06-30
Liczba postów: 2,644

Odp: ACTA - Wątek czysto dyskusyjny

Jeżeli udostępniasz na nim cudze treści, materiały, to być może zostaną usunięte.


Sukcesy trwają, dopóki ich ktoś nie spieprzy. Porażki są wieczne. ~ Gregory House

Offline

#11 2012-01-24 17:27:44

Hogsmed
Użytkownik
Skąd: wiem?
Dołączył: 2009-01-22
Liczba postów: 3,108
WWW

Odp: ACTA - Wątek czysto dyskusyjny

Takaimi akurat te passy uważam za zupełnie zmyślne.

Co do samego ACTA to można znaleźć dobre i złe strony... ale jest to wynalazek spóźniony.


Kazam Kazam.

Offline

#12 2012-01-24 17:47:51

Kirabi Yotsuki
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-02
Liczba postów: 14,374

Odp: ACTA - Wątek czysto dyskusyjny

Tusek gra tylko nieugiętego wobec "szantażu". A tego, że są liczne protesty, że 82% z 129468 osób na pytanie "Czy wprowadzenie ACTA ograniczy wolność słowa?" odpowiedziało "Zdecydowanie tak" (Onetowska ankieta) zauważyć nie raczył. Kpina.

Offline

#13 2012-01-24 18:11:20

Sam Wiesz Kto
Użytkownik
Dołączył: 2010-12-13
Liczba postów: 205
WWW

Odp: ACTA - Wątek czysto dyskusyjny

http://www.youtube.com/watch?v=MwYpMa8w … _embedded#!
Filmik jest autentyczny, to nie jest fake.

Ja w ramach protestu mam taką cenzurę na forum http://www.styles.pun.pl/forums.php

Ostatnio edytowany przez Sam Wiesz Kto (2012-01-24 18:24:38)

Offline

#14 2012-01-24 18:34:10

khan12
Użytkownik
Dołączył: 2012-01-24
Liczba postów: 6

Odp: ACTA - Wątek czysto dyskusyjny

Ja mam forum o aktorze, i czasami wrzucamy filmiku typu fan made, a są one zrobione z pirackich kopii, czy więc te filmiki będą usunięte, czy całe forum nam zamkną? Jak tak to ja tego nie przeżyję [dblpt]o

Offline

#15 2012-01-24 18:37:12

Sam Wiesz Kto
Użytkownik
Dołączył: 2010-12-13
Liczba postów: 205
WWW

Odp: ACTA - Wątek czysto dyskusyjny

Piractwem będzie nazywane nawet wrzucenie filmiku z wakacji, gdzie w tle gra piosenka, która nie jest twoja, więc myślę, że wszystkiego się można spodziewać.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
forumreklamowe - gibeke - playcraft - rapsymulator - ulab