Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#31 2010-10-01 00:38:07

Moderatorka
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2010-08-04
Liczba postów: 316
WWW

Odp: Spowiedź i list byłego moderatora

Jestem w szoku. Pierwszy raz zobaczyłam jak Mangel potrafi "normalnie" pisać. Nie wiem co powiedzieć.  Oprócz tego  , że ma dużo racji...

i w 90% się z tobą zgadzam.


_______________________________________________________________________
Dziękuję wszystkim bezinteresownym duszyczkom za pomoc przy Tworzeniu forum.:).

Offline

#32 2010-10-01 00:38:59

Mangel
Użytkownik
Skąd: mam ten profil?
Dołączył: 2007-06-23
Liczba postów: 17,243
WWW

Odp: Spowiedź i list byłego moderatora

Motasz się... Wiesz lepiej co i jak w pun.pl, ale nie wiesz co tomek robi w tej kwestii i dlaczego?
Ja piszę, ze każda FIRMA, nie serwis, musi mieć jawną strukturę i, zapewniam Cie, jest takie prawo. Ty wmawiasz, że serwis nie musi... jasne, bo serwis to produkt, jak sos czy mikrofalówka. Osobiście z sosami nie gadam, mają kiepskie poczucie humoru. Użytkownik ma pełne prawo wiedzieć kto jest właścicielem firmy z której usług korzysta i to co teraz piszesz, to jest zwyczajne wypaczanie prawdy.
Mozesz sobie powtarzać, przerysowywać... Nie wiem co tam jeszcze, w nieskończoność. Ja chce odpowiedzi na moje pytania. Pytania kieruje do tomka, więc czekam na jego odpowiedź. Ty odstawiasz tu jakiś teatr telewizji polskiej, w którym pun.pl jest aniołem, a ja mu po skrzydłach depczę, choć wszystko jest takie idealne i kolorowe. Powrót na ziemię, nie jest.
Z tego c można tu przeczytać, nie tylko ja tak myślę, a tekst przeze mnie napisany odzwierciedla spostrzeżenia i odczucia innych - powtórzę więc jeszcze raz: Nie chce uznania, kwiatów, złotych zegarków, chce odpowiedzi, prostych, jasnych. Nie umiesz mi ich udzielić, atakujesz mnie za pytania, dlatego chce pisać z tomkiem i osobami, które pod tymi pytaniami się podpisują. Czy jako user mam do tego prawo?


"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego." - Mangel
ln3m

Offline

#33 2010-10-01 00:43:10

Ania
Moderator
Dołączył: 2006-03-09
Liczba postów: 2,411

Odp: Spowiedź i list byłego moderatora

Każdego śmieszy to co uważa za śmieszne ..... więc się rozumiemy......domyślam się również, że im więcej wymienię postów z Mangelem, im więcej on się wypowie na chacie na mój temat, tym bardziej będę uważana za śmieszną.....no, ale cóż nie czuję potrzeby bycia autorytetem.........tylko czemu nikt dla przykładu nie chwali Rudika skoro wiele zrobił dla forum i czemu nikt nie chwali wielu innych użytkowników, którzy też służą swoją pomocą? Bo co bo nie są gwiazdami, bo nie ubliżają innym?

I tym akcentem życzę wszystkim udanej nocy i pozdrawiam [sred])

Offline

#34 2010-10-01 00:46:42

Mangel
Użytkownik
Skąd: mam ten profil?
Dołączył: 2007-06-23
Liczba postów: 17,243
WWW

Odp: Spowiedź i list byłego moderatora

Nie, ni mówimy o nich, bo nie są gł. tematem tego wątku, tak jak ty i twoje dziwne wypowiedzi podpadające pod OT... Oczywiście, jak zaczną gadać podobne bzdury, też będzie wesoło, ale na razie wystarczy nam lista tematów które rzuciłaś, które okazały się niewypałami i które zarzuciłaś w sposób równie niezauważalny, co tajemniczy mistic Zarząd.

Z resztą... Samo twoje pojawienie się tu jest dość groteskowe. Znalazłaś czas, żeby bronić pun.pl przed moim "strasznie niesłusznym atakiem", wypomnieć jak się zachowuje, etc., ale czasu dla forum jako takiego niemal nigdy nie masz. Całe szczęście, że dziś wróciłaś, w sam raz na tą rozmowę.

Ostatnio edytowany przez Mangel (2010-10-01 00:53:10)


"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego." - Mangel
ln3m

Offline

#35 2010-10-01 00:48:40

Szpodel
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-28
Liczba postów: 2,459

Odp: Spowiedź i list byłego moderatora

Rudik zrobił wiele, i każdy to ceni. Gdyby nie on każdy siedziałby na swoim forum bez żadnych dodatków, żadnych zmian w menu żadnych kolorowych kategorii ni nic. Ale muszę przyznać, że mangel dłużej już tutaj operuje na forum i więcej zrobił. Ale jedno mnie dziwi za co ty masz tego moderatora ? ;>

Offline

#36 2010-10-01 00:53:25

Ania
Moderator
Dołączył: 2006-03-09
Liczba postów: 2,411

Odp: Spowiedź i list byłego moderatora

Powtarzam nigdy nie mówiłam o tajemniczym zarządzie........czytaj ze zrozumieniem i nie przekręcaj moich wypowiedzi tak, żeby wszystko co Ty piszesz było prawdą i wyszło na Twoje. Nie mydl ludziom oczu wypowiedziami w stylu: "prosiłem o przysługę" czemu od razu nie przyznałeś się, ze chciałeś wykorzystać swoją pozycję do uzyskania bazy danych bo co, bo nie byłbyś już taki święty, bo moderator nie powinien tak robić? A z tym prawem do informowania wszystkich to może najpierw poradź się rady prawnika, a potem pisz. Masz rację, nie o mnie ten wątek .....zapomniałam, że pun się toczy wokół Mangela, więc wybacz już znikam z wątku.

Offline

#37 2010-10-01 01:00:00

Nelgor
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2010-02-13
Liczba postów: 3,060
WWW

Odp: Spowiedź i list byłego moderatora

Szpodel, też mnie to ciekawi.

Ania, wiemy że Mangel chciał wykorzystać staż na pun.pl i pozycję do zdobycia bazy. I co z tego? Każdy walczy o swoje jak może.

Zgodzę się. Mangel często robił coś pod publikę. Ale teraz nei w tym rzecz.
A rzecz w tym że tomek ni stąd ni zowąd go zwolnił. No i dochodzi dyskusja ruchu... A raczej braku ruchu pun.pl.
No i jeszcze dyskusja na temat tej nadmiernej liczby kropek. [sred])


[Zamknij spamera] [Blog] [Opowiadania]
[Ich spreche Deutsch richtig]
klsi

Offline

#38 2010-10-01 01:10:08

Moderatorka
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2010-08-04
Liczba postów: 316
WWW

Odp: Spowiedź i list byłego moderatora

W sumie Mangel powinien dostać ostrzeżenie.... I prawda jest taka , że każdy z was nie spełniał swojej funkcji tak jak się należało. ANIU ty również.! .

Myślę , że gdyby Tomek na czas zareagował i nawet Ty Aniu ale jawnie na forum nie na GG. Mangel wypowiadałby się normalnie tak jak teraz. I nie byłoby takiej sytuacji.

Ps. Moze i forum będzie istnieć bez Mangela ale gdybyście nie mieli jego zasług to już by dawno nie istniało.
I warto popracować nad forum . Właśnie teraz. Ludzie uciekają z pun bo po prostu tutaj nie ma 3/4 opcji... Nawet nie idzie edytować sondy ... NIC.

A jeżeli chodzi o baze danych. To tak szczerze Mangel powinien ją dostać bez zastanowienia. Zasłużył na to ...

I mogę dostać bana ale nie wiem czy nawet nie bardziej niż Tomek...


_______________________________________________________________________
Dziękuję wszystkim bezinteresownym duszyczkom za pomoc przy Tworzeniu forum.:).

Offline

#39 2010-10-01 10:45:04

Mangel
Użytkownik
Skąd: mam ten profil?
Dołączył: 2007-06-23
Liczba postów: 17,243
WWW

Odp: Spowiedź i list byłego moderatora

Dzidzia, czy mi się wydaje, czy ty starasz się tu zrobić ze mnie jakiegoś potwora z racji faktu, że skończyły Ci się argumenty? Zacznijmy jednak od początku, czyli od tego, ze informacje o Zarządzie nie są poufne:

Ania napisał/a:

Nie wspomnę już iż osobiście również przekazywałam Ci całkowicie poufną informację (na szczęście nie kompletną) odnośnie struktury zarządu serwisem i jak widać zachowałeś się jak takie małe dziecko, któremu ktoś zabrał lizaka i wypeplałeś wszystkim. No więc gratuluję tak właśnie zachowują się poważni i dorośli ludzie.

Jak widać, wersje zmieniasz jak chorągiewka na wietrze kierunek. Jak teraz zarzucisz mi kłamstwo?

Czemu nie mówiłem, że chce bazę? A czy ukrywałem to przed kimś? Z 15 osób wiedziało o tym już w chwili gdy o nią prosiłem, więc nic nie ukrywałem. Z resztą, wyjaśniłem czemu jej wysłanie mi jest możliwe pod względem prawnym, a z moralnego punktu widzenia jest bardzo sensowne... Oczywiście, musisz postarać się wykorzystać przeciwko mnie fakt, ze nie chciałem tomkowi dowalać maili do kasowania (nie żebym miał pewność, że on cokolwiek z tego co mu się wysyła czyta...) z prośbą o bazę. Przecież jak brzydki Mangel nie dostał, to może teraz admin będzie miał lepszy humor (Zarząd zbierze się np w dniu pracującym, o godzinie sensownej dla spotkań biznesowych) i teraz da?
Ja znam tych ludzi, bo w przeciwieństwie do Ciebie byłem tu niemal co dziennie, nawet w chwilach, gdy zapieprzałem w pracy jak mały samochodzik. Wiem na co ich stać i starałem się by o mojej prośbie wiedziały tylko sensownie myślące osoby, co do których mam pewność, że nic nie wywiną. Ukrzyżuj mnie za to.
Albo nie! Zarzuć mi, że JA chce być święty. :-) Każdy, włącznie ze mną takie stwierdzenie wyśmieje.

Azali w sprawie jawności struktur firm i korporacji (bo tak to się nazywa) poradziłem się radcy prawnego, mojej cioteczki. :-) Potwierdziła moje słowa i dodała do tego kilka innych frykasów, np:
- musi być podany adres firmy.
- punkt regulaminu mówiący "14. pun.pl zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu. Nowy regulamin obowiązuje od momentu opublikowania go na tej stronie." jest niezgodny z prawem, bowiem wszyscy użytkownicy muszą być poinformowani o zmianie regulaminu w sposób pozwalający im potwierdzić zapoznanie się z regulaminem i jego akceptację. Ale tomek już o tym wie, 10.05.2010 wysłałem mu ten link
- "13. Właściciel serwisu posiada wyłączność na interpretację Regulaminu." - też jest bzdurą, bowiem Rzewcznik Praw Konsumenta też ma tu trochę do gadania.
- "12. Serwis pun.pl jest wyłącznym właścicielem baz danych i tym samym nie udostępnia kopii bazy danych w żadnej postaci." - to jak pisałem, jest widzimisiem wynalezionym przez osobę piszącą regulamin i bardziej służy za informację, niż rzeczywisty punkt prawny.
...
Jak widać, twoja rada, żebym radził się prawnika nie wyszła na dobre tobie, czy może raczej innym całemu pun.pl. Ja wiem, że jak długo utrzymywaliśmy wszystkich użytkowników w nieświadomości było fajnie i wygodnie, ale teraz ja też jestem userem i chce tego co mi się należy.

Powtórzę więc pytania, które omijasz z gracją łabędzicy pisząc kompletnie nikogo nie interesujące T:
- Czemu tomek nie wykazuje inicjatywy? Czemu nie wgra kilku modyfikacji, skoro ma je na talerzu i ogląda je już po 3 lata i dłużej?
- Czemu zaproponowane przeze mnie kilka miesięcy temu pole do wpisywania kodów CSS i javascript nadal nie powstało? Czy dodanie pola nie widocznego na forum, ale funkcjonującego w kodzie jest aż tak trudne?
- Czemu oszukał mnie z tym wielkim "pytaniem zarządu"? Nie mógł powiedzieć "nie"?
- Czemu nie dał mi znać, ze są na mnie jakieś skargi i powinienem się do nich ustosunkować, i w przypadku gdyby odnosiły się do rzeczywistych zaniedbań z mojej strony (zapamiętaj sobie to słowo "zaniedbanie"), nie nakazał mi poprawy?
- Jeśli tak mnie obserwował, czemu opierał się na jakiś skargach i odebrał mi rangę teraz, gdy moim najcięższym przewinieniem było użycie sowa "pajace", skoro, zgdnie z tą logiką, można było usunąć mnie lata temu za znacznie ostrzejsze słowa?
- Czemu potraktował mnie jak... w sumie, jak przysłowiowego murzyna? "Dziękuje pocałuj nas w d..., możesz spadać", ładnie to tak?
- Za co ty masz moda?
- Czemu piszesz z nami ty, a nie tomek, skoro to list poniekąd do niego? Czemu ciągle starasz się odrzucać niewygodne tematy i w jakiś sposób oskarżyć mnie o bogowie-wiedzą-co? Nie prościej ustosunkować się do krytyki i poprawić?
- "Z resztą... Samo twoje pojawienie się tu jest dość groteskowe. Znalazłaś czas, żeby bronić pun.pl przed moim "strasznie niesłusznym atakiem", wypomnieć jak się zachowuje, etc., ale czasu dla forum jako takiego niemal nigdy nie masz. Całe szczęście, że dziś wróciłaś, w sam raz na tą rozmowę." - na to też odpowiedz, bo znów pominęłaś....

W sumie sam nie wiem czy były jeszcze jakieś pytania, to wina tego, że wykłócając się z tobą człowiek traci rachubę własnych słów i chęci, bo musi ciągle odpierać ataki na siebie i skupiać się na kolejnych wymyślanych przez Ciebie tematach. Czekam na odpowiedź.

@Moderatorka:
Ja zawsze pisze w ten sam sposób. To samo co oburzyło Cie we mnie, teraz dostaje się Ani i tomkowi (choć, jak widać, on ma gdzieś to forum, nawet odpisać mu się nie chce). Teraz po prostu widzisz mnie jako usera, a ja nie muszę się przejmować tym jak piszesz i czy wcześniej poszukałaś - to obowiązki moderatora, więc niech oni się tym bawią.

Ostatnio edytowany przez Mangel (2010-10-01 11:17:33)


"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego." - Mangel
ln3m

Offline

#40 2010-10-01 11:48:59

Ania
Moderator
Dołączył: 2006-03-09
Liczba postów: 2,411

Odp: Spowiedź i list byłego moderatora

Poufne nie znaczy że zarząd jest niejawny, poufne znaczy, żeby nie przekazywać dalej informacji, co też czyniłeś. A co do reszty zarzuciłeś mi że zadawałeś pytania do Tomka a ja wyżej odpisałam, że w takim razie wybacz znikam, więc nie tocz ze mną batalii tylko czekaj aż odpowie Ci administrator. Proste. Żałuję, że traciłam czas i wypowiedziałam swoje zdanie na ten temat bo wszystko odbierasz jak atak na siebie, ale to już nie mój problem. Możesz sobie uważać, że brak mi argumentów, że bronie pun.pl, że "winny się tłumaczy" ( w każdej kłótni używasz tych argumentów), ale myśl tam sobie co chcesz, ja napisałam to co uważałam i powtarzam ........czekaj aż odpowie Ci administrator.

Offline

#41 2010-10-01 12:06:08

Nelgor
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2010-02-13
Liczba postów: 3,060
WWW

Odp: Spowiedź i list byłego moderatora

O tomku! Przybądź jeśli ci nie wstyd! A jeśli ci wstyd tym bardziej przybądź!
Wzywamy cię! Wyjaśnij nam!


[Zamknij spamera] [Blog] [Opowiadania]
[Ich spreche Deutsch richtig]
klsi

Offline

#42 2010-10-01 12:34:29

Danio
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-18
Liczba postów: 1,564

Odp: Spowiedź i list byłego moderatora

Aniu, miałaś zniknąć z wątku już wcześniej, czy mi się wydaje? Czemu zignorowałaś pytanie użytkownika "Szpodel" (nie chcę się pomylić przy odmianie)? Za pewne powiesz, że to nie jest wątek od takich pytań i nie to jest tematem wątku. Więc chciałbym przypomnieć, że ten temat jest kierowany przede wszystkim do Tomka.

Użytkownik ma pełne prawo wiedzieć kto jest właścicielem firmy z której usług korzysta [...].

A kto? [dblpt]D Jaka Firma? [dblpt]D

Czy na prawdę wszystkie 126 Modów zaproponowanych przez Mangela się "gryzą" i nie da się ich wgrać?

Ostatnio edytowany przez Danio (2010-10-01 12:38:47)


Świruję, jednak tworzę PBF'a.

Offline

#43 2010-10-01 12:49:55

Ania
Moderator
Dołączył: 2006-03-09
Liczba postów: 2,411

Odp: Spowiedź i list byłego moderatora

Pytanie Szpodel'a raczej nie powinno być skierowane do mnie (tzn. nie ja na nie powinnam odpowiedzieć) bo przecież nie ja sobie sama dałam taką rangę tak? Poza tym już wyżej napisałam wyraźnie i kilkukrotnie:

Ania napisał/a:

........czekaj aż odpowie Ci administrator

Więc może sam się zastosuj i nie powtarzaj zadanych już wcześniej pytań tylko cierpliwie poczekaj.

Offline

#44 2010-10-01 13:13:59

Moderatorka
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2010-08-04
Liczba postów: 316
WWW

Odp: Spowiedź i list byłego moderatora

Mangel napisał/a:

@Moderatorka:
Ja zawsze pisze w ten sam sposób. To samo co oburzyło Cie we mnie, teraz dostaje się Ani i tomkowi (choć, jak widać, on ma gdzieś to forum, nawet odpisać mu się nie chce). Teraz po prostu widzisz mnie jako usera, a ja nie muszę się przejmować tym jak piszesz i czy wcześniej poszukałaś - to obowiązki moderatora, więc niech oni się tym bawią.

Nie. Teraz piszesz w zupełnie inny sposób. Ale to nie wątek na to [dblpt]). Teraz jest lepiej [dblpt]).

Poczekajmy cierpliwie na Tomka. Miejmy nadzieję , że w tym roku się zjawi [dblpt]P

(na szczęście pozostało tylko 3 miesiące.)


_______________________________________________________________________
Dziękuję wszystkim bezinteresownym duszyczkom za pomoc przy Tworzeniu forum.:).

Offline

#45 2010-10-01 15:26:21

Elian
Użytkownik
Skąd: Rzeszów
Dołączył: 2009-08-20
Liczba postów: 1,379
WWW

Odp: Spowiedź i list byłego moderatora

Cóż... Generalnie nie wypowiadam się w tak kontrowersyjnych tematach (kilka postów temu ten wątek przybrał cechy kontrowersyjnego), ale chyba dołożę też coś od siebie...

Nie mam zamiaru porównywać kogokolwiek, dlatego też ocenię sytuację (i to co tu napisano) pojedynczo poczynając od Mangela.

Mangel był modem przez długi czas. Pracował rzetelnie na rzecz serwisu i poprawy jego jakości. Wskazał dziesiątki modów, które mogłyby być wgrane. Czy wstawiał się za tym u tomka? Nie wiem... Podejrzewam, że tak... Czy tomek sobie to olewał? Też nie wiem... Podejrzewam, że tak.
Co do kultury osobistej Mangel'a, to muszę przyznać, że jest on często irytujący w swoich słowach. Generalnie większość jego wypowiedzi z ostatnich tygodni miała na celu pokazanie co poniektórym, że inteligencją nie przewyższają ameby. Nie było to miłe... Ba! Czasami to miałem ochotę mu wygarnąć, lecz uznałem, że nie jestem osobą która może mu cokolwiek zrobić swoimi słowami, więc się nie odzywałem. Jednak musimy mieć to na uwadze, że Mangel nigdy nie był wulgarny i jak na moderatora przystało utrzymywał szeroko rozumiany poziom swoich wypowiedzi (mówię tu o elokwencji, logice itd.). Dlatego też nie można się przyczepiać do tego, że obraził parę osób lub (co mozna uznać za określenie celniejsze) niektóre osoby poczuły się urażone.
Czy słusznie stracił posadę moderatora? Nie mi to oceniać - ja osobiście także padłem w dawnych czasach ofiarą jego pouczeń, ale w końcu kiedyś trzeba było trochę zmądrzeć i przyjąć je...

Aniu. Jako dosyć aktywny użytkownik na forum pun.pl, muszę przyznać Mangelowi rację co do poziomu twojej pracy jako moderatora. W ciągu tego roku nie zauważyłem, byś zamknęła, czy zbanowała kogokolwiek. Nie doszukałem się nawet żadnego ostrzeżenia dla użytkownika, a uwierz mi - były setki okazji do tego, by zainterweniować. Z tego wynika, że nie jesteś najodpowiedzniejszą osobą, by krytykować poczynania Mangela, skoro wielu użytkowników forum mogło odnieść wrażenie, że masz pracę moderatora w dalekim poważaniu...

Co do tomka, to staję za Mangelem i domagam się wraz z nim wyjaśnień całej sytuacji. Społeczność użytkowników pun.pl powinna wiedzieć na czym stoi, skoro ich fora egzystują na serwerze serwisu.

Zaznaczam, że jest to moja własna, osobista i subiektywna ocena tego co się do tej pory działo na forum. Jeżeli ktoś się z nią nie zgadza - jego sprawa. Kraj jest jak najbardziej demokratyczny i mam prawo do własnego zdania, które mogę bez przeszkód, kulturalnie wyrazić, tym bardziej, że nikogo tym nie obraziłem.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Elian (2010-10-01 15:53:20)

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
psut - soulexpierence - mtanewrpg - farming-somulator22 - happyhouse