Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2010-09-30 20:02:57

Mangel
Użytkownik
Skąd: mam ten profil?
Dołączył: 2007-06-23
Liczba postów: 17,243
WWW

Spowiedź i list byłego moderatora

No, to teraz jak nie jestem modem, mogę napisać co myślę naprawdę.

Administratorze, piszesz, że były na mnie mailowe skargi, pytam się, czemu ja o tym nie wiedziałem? Czemu, skoro widzisz moje zachowanie od dłuższego czasu, nie zostałem poinformowany o twoich obiekcjach? Czemu nie ma konkretnego powodu odebrania mi funkcji (pal ją sześć, teraz robie podsumowanie tego, czego nie mogłem napisać do tej pory)?
Odpowiedź jest prosta, nie było takich skarg i obserwacji lub były prowadzone pobieżnie, z poziomu przechodnia mijającego wypadek. Skąd to wiem? Ano, śmiem twierdzić, że serwis zwyczajnie zaniedbałeś zostawiając obowiązki moderatorki mnie i Rudikowi, a obowiązki admina… Sam nie wiem, duchom? Dziś chyba pierwszy raz od dawna miałeś styczność z „społecznością pun.pl” (przynajmniej mam nadzieje, że to ty banowałeś…) i co? Fajnie było? Nie sądzę.
W przeciwieństwie do Ciebie nie banuje od ręki (choć w tym przypadku to oznaka szalonej aktywności, sam nie wiem czy się z tego nie cieszyć…), ale uczę i pouczam. Owszem, robie to agresywnie, niekiedy na granicy zasad, ale ZAWSZE w ich obrębie i zwyczajnie nie można się tu do mnie przyczepić – wiedzą o tym nawet Ci, którzy cieszą się z mojej degradacji. Ostatnio wrócił Kwakus, osoba zsanowana ponad rok temu. Przed powrotem przeprosił i podziękował (!!) mi, widząc, że to jak sprowadziłem go na ziemie, pomogło mu. Takich jak on było już kilku, liczę ich sobie za osobiste sukcesy, bo nie tylko pomogłem im z forami, ale i z nimi samymi.
Tomku, jako user pun.pl nie mający wobec Ciebie już żadnych zobowiązań wywołuje Cie do tablicy.
Ostatnia modyfikacja która wgrałeś z własnej inicjatywy pojawiła się 4 października 2007, co wiesz ty i wiem ja. Kolejne modyfikacje sam znalazłem, podrzuciłem Ci i lobbowałem za ich wgraniem. Z resztą, „znalazłem” ponad 100 modyfikacji którym „przyglądasz się” już tak długo, że pewne gatunki kręgowców zdążyły pewno odwalić ze dwa pokolenia.
O wgrywaniu nowych styli, nawet nie wspomnę, zwłaszcza, że mamy na forum osobę potrafiącą je robić. Zająknąłeś się choćby w tej sprawie do Rudika? Stawiam moją dniówkę, że nie. Po co? Mamy co nam dałeś i powinniśmy się cieszyć, nie? Można w końcu przerabiać fora skryptami czy nie?
A właśnie, informacja dla ogółu – forum „Skrypty” powstało dzięki mojej interwencji, a gdyby nie ono, wątpię czy nastąpiłby też taki rozkwit skrypterstwa w obrębie serwisu.
Kilka miesięcy temu podesłałem Ci link i objaśnienie artykułu, w którym wyraźnie zaznaczono, że pewne punkty regulaminu serwisu są… niezgodne z prawem. Podziękowałeś mi i zostawiłeś jak jest. Powiesz czemu?
Uruchomiłeś swego czasu inny serwis darmowych for, gdzie jest obecnie? W tak zwanej czarnej strefie (kolokwializm lepiej opisujący jego sytuację sobie daruje). Nie tylko nie rusza do przodu, ale i cofa się, z powodu braku dobrego suportu. To samo chcesz zrobić pun.pl? Twoja wola, w końcu, jak już nie raz pisałem, to twoje forum i nikt Ci niczego zabronić nie może. Pytanie tylko, czy warto?
Ale przejdźmy dalej, pisałem do Ciebie ostatnio. Ogólnie, wiele razy pisałem na twoje gg (choć twoja sygna wskazuje, ze miejscem kontaktu z tobą, jest forum, jak to wygląda w praktyce? Nie powiem, bo śmiech mnie dławi.), odzew był raczej Miery, a i zawarczeć na mnie CI się zdarzyło. Pamiętasz? Miąłeś wtedy „zły dzień” i potraktowałeś mnie tak, jak ja traktuje namolne trolle. Słowa bym na to nie powiedział, bo w sumie oczekuje od innych tylko tego, co sam daje, ale to co dziś napisałeś… hipokryzja – tylko tak to mogę nazwać. Chociaż nie, mogę: „Zły humor i uleganie dzieciakom, które klną i wstawiają obrazki uważane za wulgarne lub ‘głupie’” – pasuje tu lepiej.
Można w sumie rozwodzić się dalej, ale w sumie nie wiem jaki w tym sens, skoro istnieje groźba, że zwyczajnie tego nie przeczytasz.

Podsumuję więc:
Od końca 2007 traktujesz ten serwis jak śmierdzące niemowlę, którym zajmujesz się tylko z konieczności. Kupe czasu kryłem twoje podejście, ale teraz już nie muszę i wszystkich serdecznie przepraszam, za to, ze to robiłem. To jedna z niewielu rzeczy jakie robiłem w tym serwisie za jakie mi wstyd.
Nie wierze, że ten serwis generuje takie zyski, żeby jacyś mityczni prezesi czy „Zarząd”, którym wymówiłeś się gdy prosiłem Cie o przysługę, interesują się forum suportu czy próbują w nie ingerować. Ergo, decyzja o tym jak ze mną postąpiłeś należała tylko do Ciebie, z resztą, tak samo jak decyzja o odmowie pomocy mi.
Forum działało sprawnie przez długi czas TYLKO dzięki mnie, potem pojawił się drugi sprawny moderator, też z mojego polecenia i z powodu mojej interwencji, Rudik. Interesowałeś się serwisem, przynajmniej w moim odczuciu, tylko w kwestii naprawy bugów (choć permanentnie kilka olałeś, choćby chatbox’a, nad którego naprawą mógłbyś pomyśleć przez te trzy lata) i w chwilach, gdy miałeś „dobry humor”, a mi udało się Ciebie przydybać.
Za te kilka lat służby tobie i serwisowi, który polubiłem do tego stopnia, by reklamować go w podpisie maili które wysyłałem, powiedziałeś mi dziś „dziękuje” w takiej formie, że to nic więcej jak tylko dyplomatyczne „spadaj”. To bardzo niegrzecznie, zważywszy, że objawiłeś się na forum jako anioł zemsty pańskiej, po… jakim czasie kompletnego zaniku uwagi dla nas?

Mam nadzieję, że nie usuniesz tego wątku i odpowiesz rzetelnie, jak odpowiedzialny admin, i że będzie to początek TWOJEJ poprawy w zakresie pilnowania tego forum i serwisu.

Pozdrawiam i czekam,
Mangel

PS Tylko nie nakręcać mi tu akcji na rzecz mojego powrotu/zbanowania konta. Wypowiedzcie się odnośnie moich słów i swoich spostrzeżeń, a dysputy jaki jestem i do której maszynki do mięsa mnie wrzucić zostawcie na potem - jak już mnie tu nie będzie. M.


"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego." - Mangel
ln3m

Offline

#2 2010-09-30 20:14:26

Nelgor
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2010-02-13
Liczba postów: 3,060
WWW

Odp: Spowiedź i list byłego moderatora

Pierwszy raz poważnie się z tobą zgodzę Mangel. Kiedyś tuszowałeś brak modów. [sred])
Ale racja. Pun to jak stara zardzewiała wioska obok zabudowanych miast. Nic, stoi i kruszeje kiedy inni się rozwijają.

Tomku... Zbanowałeś kilka osób "za wulgaryzmy" pomimo że własnie te osoby nie przeklinały. o_O


[Zamknij spamera] [Blog] [Opowiadania]
[Ich spreche Deutsch richtig]
klsi

Offline

#3 2010-09-30 20:16:39

Andreasan
Użytkownik
Skąd: wiem, że wiesz?
Dołączył: 2009-07-19
Liczba postów: 2,525

Odp: Spowiedź i list byłego moderatora

W zasadzie to jak nie będzie Mangela to odejdę stąd. Niestety to ostatni bastion mądrości (przykład tej mądrości powyżej) na tym forum, który właśnie został zdobyty przez bandę trolli. A na Gandalfa z odsieczą nie chce mi się po prostu czekać.

Tomka bardzo rzadko widziałem na forum, ale mi wystarczyło to co było do wzięcia, czyli darmowe forum itd.
Niestety z tego co tu jest napisane, to Mangel prowadzi ten serwis a nie Tomek, co jest troch przykre.

PS> Do niektórych tytuł "Mistrza forum" po prostu nie pasuje...

Ostatnio edytowany przez Andreasan (2010-09-30 20:17:37)


ncwuserbar.png
Take me down to the Paradise City...

Offline

#4 2010-09-30 20:22:08

Gurlox
Użytkownik
Skąd: ś
Dołączył: 2009-08-29
Liczba postów: 15,885

Odp: Spowiedź i list byłego moderatora

Sądzę, że Tomek nie zarabia na życie dzięki pun.pl i też musi pracować.

Offline

#5 2010-09-30 20:24:16

Nelgor
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2010-02-13
Liczba postów: 3,060
WWW

Odp: Spowiedź i list byłego moderatora

Ale przez te lata mógłby coś zrobić? Chociażby wgrać jakiegoś moda.

Poczytajcie support darmowychfor.pl. Same posty typu "Nie zakładajcie tu for!".


[Zamknij spamera] [Blog] [Opowiadania]
[Ich spreche Deutsch richtig]
klsi

Offline

#6 2010-09-30 20:30:26

Gurlox
Użytkownik
Skąd: ś
Dołączył: 2009-08-29
Liczba postów: 15,885

Odp: Spowiedź i list byłego moderatora

Ale po co, skoro Moderatorzy mogą to zrobić za niego? On na pewno "nie wali konia" tylko coś robi. Reklamy, opłacanie serwisu itd. Samo się to przecież nie zrobi.
Od mniej poważniejszych spraw powinni być raczej Moderatorzy. Nie żebym twierdził że Tomek was wykorzystuje [dblpt])

Offline

#7 2010-09-30 20:33:51

MarxVen
Użytkownik
Dołączył: 2010-09-02
Liczba postów: 155

Odp: Spowiedź i list byłego moderatora

Miejmy nadzieję że sie Tomek zlituje i za jakieś 5 lat da jakiegoś moda.

Offline

#8 2010-09-30 20:35:27

Mangel
Użytkownik
Skąd: mam ten profil?
Dołączył: 2007-06-23
Liczba postów: 17,243
WWW

Odp: Spowiedź i list byłego moderatora

Małe sprostowanie, bo nie znacie faktów:
tomek nie jest właścicielem pun.pl i nie ponosi z jego tytułu żadnych kosztów, chyba, że jest w "zarządzie"... CO nie rzucałoby na niego zbyt dobrego światła.
Pracować, owszem, na bank tu tylko sobie "dorabia", ale nawet jeśli pobiera za pracę tu 50 zł miesięcznie na piwo, to do czegoś go powinno zobowiązywać. Mylę się?


"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego." - Mangel
ln3m

Offline

#9 2010-09-30 20:37:25

Nelgor
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2010-02-13
Liczba postów: 3,060
WWW

Odp: Spowiedź i list byłego moderatora

1. Moderatorzy nie mogą wrzucać modów.
2. Rozumiem że reklamy, ale chyba tomek nie wysyła na każde forum reklam. Więc jak raz je dasz i dogadasz się handlowo masz spokój na jakiś czas.
3. Rozumiem że praca. Ale własny host darmowych for to chyba jakaś odpowiedzialność? Z resztą Manż pracuje a jednak spędzał nieco czasu na pun.pl.
4. Nastąpiła ostatnia faza rozkładu pun.pl.

Editejszynacja:
Wyprzedziłeś mnie Manż. [sred])

Ostatnio edytowany przez Nelgor (2010-09-30 20:40:34)


[Zamknij spamera] [Blog] [Opowiadania]
[Ich spreche Deutsch richtig]
klsi

Offline

#10 2010-09-30 20:52:04

iki
Użytkownik
Skąd: Las Asharon
Dołączył: 2008-09-13
Liczba postów: 1,721
WWW

Odp: Spowiedź i list byłego moderatora

...
Teraz oprócz Rudika, w moim przekonaniu, nikt nie będzie opiekował się forum (z administracji).

Offline

#11 2010-09-30 20:53:38

Nelgor
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2010-02-13
Liczba postów: 3,060
WWW

Odp: Spowiedź i list byłego moderatora

Po co dałeś na pun NM jak pewny jest jego rozpad? Z reszta i tak się już rozpada od dawna. [sred])


[Zamknij spamera] [Blog] [Opowiadania]
[Ich spreche Deutsch richtig]
klsi

Offline

#12 2010-09-30 21:02:30

Woolf
Użytkownik
Skąd: Mazowsze
Dołączył: 2009-08-12
Liczba postów: 2,822
WWW

Odp: Spowiedź i list byłego moderatora

Brak słów po prostu.
Fakt, serwis jest mocno zaniedbany... Ale czy ta radykalna zmiana była potrzebna? Mam tu na myśli zdjęcie moderatora Mangelowi.

Cóż... nie mam nic więcej do dodania, pun powoli schodzi na psy.

Offline

#13 2010-09-30 21:11:21

iki
Użytkownik
Skąd: Las Asharon
Dołączył: 2008-09-13
Liczba postów: 1,721
WWW

Odp: Spowiedź i list byłego moderatora

Oczywiście tomku, nie znaczy to, że musisz zdjąć serwis i niszczyć pracę innych. Mnie, Mangela, Nelgora i reszty użytkowników. Dlatego dałem NM na punie, gdyż uwielbiam opcje tego serwisu.

Offline

#14 2010-09-30 21:15:18

Nelgor
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2010-02-13
Liczba postów: 3,060
WWW

Odp: Spowiedź i list byłego moderatora

Jeśli nadejdzie faktyczny rozpad. Zawsze masz fluxBB czy dasz sobie pun na jakiś host.
Ale szkoda, bo pun jest fajny.
Gdyby tak "zarząd" się zainteresował mogło by być naprawdę fajnie.

Modów jest kupa (te na liście Manża), a i style dało by się zrobić. No i przydało by się tak polepszyć Support.

Ale spodziewam się już tylko rozpadu... A szkoda jeśli on nastąpi.


[Zamknij spamera] [Blog] [Opowiadania]
[Ich spreche Deutsch richtig]
klsi

Offline

#15 2010-09-30 21:19:39

iki
Użytkownik
Skąd: Las Asharon
Dołączył: 2008-09-13
Liczba postów: 1,721
WWW

Odp: Spowiedź i list byłego moderatora

Lub po prostu niech Mangel znowuż ma moda, tomek się bardziej angażuje i wszyscy happy.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
psww2 - castlecraft - dasdadastest - forumgenialy - polandrpfivem