Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2010-07-01 10:41:26

radeks356
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2009-10-31
Liczba postów: 2,079

Jak zachęcić ludzi do rejestracji i dłuższego pobytu na forum.

Witam ! Ostatnio zetknąłem się z wieloma forami gdzie życie napędza 10 użytkowników. Tutaj opiszę jakie wymagania najczęściej stawiają goście.
Oczywiście możecie dodawać punkty od siebie, a ja je tu będę umieszczał.


1. Ładne i estetyczne forum. - Każdy przecież wie, że forum nie może wyglądać jak jakieś pobojowisko. Skrypty muszą być ładnie obsadzone i nie może ich być za dużo, bo wtedy to psuje wygląd ogólny forum.

2. Zapełnione kategorie. - Każdy gość, który wchodzi na forum od razu patrzy w kategorię, a jeżeli widzi tam same zera.. No cóż. Po prostu wychodzi, ale ten gość może nie wiedzieć o tych subforach, których jest teraz tak dużo. On widzi na pierwszy rzut oka, że forum puste i instynktownie zamyka kartę w przeglądarce i szuka dalej.

3. Pewna ilość użytkowników. - Zapraszając tutaj na forum mamy nadzieję, że każdy kto powie, że "logo super, treść spoko, 9/10" to się zarejestruje, ale tak nie jest ! Jakby każdy miał się zarejestrować na każdym ładnym i fajnym forum na pun.pl to by może dużo czasu nie zajęło bo tak owych jest bardzo mało, lecz nie każdego interesuje tematyka np. Naruto, Anime, Manga, Gitary, Fortepiany, Rysowanie etc..

Każdy gość kątem oka spogląda na to ile jest zarejestrowanych użytkowników, a szkoda, bo to właśnie reklamuje się fora, aby zyskać nowych użytkowników. Np. Stworzyłem forum fantasy na realiach średniowiecza i mam super szatę graficzną i niezłą treść, ale mam jednego użytkownika. ( mnie ) Co wtedy sobie myśli gość ? "Ooo.. 250 postów w ładnym stylu, fajna szata graficzna, ale zarejestruje się jak będzie więcej ludzi, bo sam grać nie będę..." i to boli wszystkich zapraszających.. Bardzo trudno zdobyć nowych użytkowników, ale niektórym się to udaję i mam nadzieję, że swe sekrety napiszą w tym wątku ;)

4. Tematyka forum. - Ilość użytkowników jest zależna od tematyki forum. Są fora naruto i bleach, które mają po 10 tysięcy zarejestrowanych, są fora, które mają 20 zarejestrowanych i też się świetnie bawią. Wiadomo iż tematyka "Kto lubi spaghetti" nie będzie popularna jak "Gra Fantasy PBF".
Tak więc wnioskując zwróćmy uwagę na naszą tematykę i pomyślmy ile osób to może interesować, nie wymagajmy zbyt wiele !

5. Miejsce w toplistach . - Są ludzie, którzy forum wybierają znajdując je w toplistach, a dlatego właśnie należy nasze fora do toplist zgłaszać.  Nie jest to jakaś mega liczba użytkowników, lecz jak dobrze pójdzie i w dobrej topliście to może te 4 rejestracje tygodniowo da się wyłuskać. To kolejna rzecz, która przyciągnie użytkowników na twoje forum!

6. Wymiana buttonem/linkiem/bannerem. - Wymiana jest tak samo korzystna jak toplisty, jednak też zależy z kim się wymieniamy. Mając lepsze forum od tego z kim się wymieniamy jesteśmy narażeni na utratę własnych użytkowników i spadek w toplistach i innych tego typu statystykach.
Wymiana jest najbardziej korzystna jak się wymienia z forum na swoim poziomie.


*Uwagi i dodatkowe punkty piszcie w odpowiedziach. Te mądre będę dodawał do naszego spisu.

Ostatnio edytowany przez radeks356 (2010-07-01 10:42:20)

Offline

#2 2010-07-01 10:48:09

Abe_77
Użytkownik
Skąd: from hell
Dołączył: 2009-08-10
Liczba postów: 583
WWW

Odp: Jak zachęcić ludzi do rejestracji i dłuższego pobytu na forum.

Najlepiej zrobić dobrą reklamę forum. Stworzyć wciągającą fabułę, nowe metody walk etc , które zainteresują prawie każdego usera.
A jeżeli sądzisz że użytkownicy patrzą na ilość osób na forum i przez to niechętnie się rejestrują , to stwórz samemu kilku userów : D

Offline

#3 2010-07-01 16:37:41

Woolf
Użytkownik
Skąd: Mazowsze
Dołączył: 2009-08-12
Liczba postów: 2,822
WWW

Odp: Jak zachęcić ludzi do rejestracji i dłuższego pobytu na forum.

Jak dla mnie, to podstawową cechą forum powinna być oryginalność. Niepowtarzalne teksty, własne skrypty i tak dalej...

Offline

#4 2010-07-03 21:04:18

Sasuke Uchiha
Użytkownik
Skąd: znam Puna ?
Dołączył: 2008-06-30
Liczba postów: 2,644

Odp: Jak zachęcić ludzi do rejestracji i dłuższego pobytu na forum.

A ja postawił bym jeszcze na to, żeby na forum panowała miła atmosfera, oraz, żeby nie było nudno na forum - dajmy się udzielać w życiu forum naszym użytkownikom.


Sukcesy trwają, dopóki ich ktoś nie spieprzy. Porażki są wieczne. ~ Gregory House

Offline

#5 2010-07-03 21:38:56

Dod108
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-16
Liczba postów: 6,745
WWW

Odp: Jak zachęcić ludzi do rejestracji i dłuższego pobytu na forum.

A ja radzę zerknąć tutaj [sred])


Rada Magów Puna

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
psnz-mta - formularzowo - zs6 - sp9911forum - riskmta