Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2010-05-05 14:57:34

Woolf
Użytkownik
Skąd: Mazowsze
Dołączył: 2009-08-12
Liczba postów: 2,822
WWW

Co, według Ciebie, oznacza bycie patriotą?

Witajcie!

Dzisiaj dostałem pewną pracę domową z języka polskiego - muszę przeprowadzić ankietę, wśród rówieśników, rodziców, przechodniów na ulicy itd. Pomyślałem, że mógłbym wykorzystać internet do jakiejś pożytecznej rzeczy i zrobić tą ankietę na jakimś forum dyskusyjnym. Wybrałem pun'a, bo wiem, że potraficie (a przynajmniej niektórzy...) pisać wypowiedzi na satysfakcjonującym mnie poziomie [dblpt]) .

No ale przejdę już do ankiety - odpowiedzcie na pytanie:

Co, według Ciebie, oznacza bycie patriotą?

Myślę, że to pytanie wymaga głębszego zastanowienia i jest jednym z najważniejszych pytań, jakie można kiedykolwiek zadać.
Piszcie co myślicie.

I powtarzam - oczekuję rozbudowanych i sensownych wypowiedzi na poziomie. Nie żartujcie sobie, ten temat jest naprawdę poważny.
Niektóre wypowiedzi, jeśli uznam je za odpowiednie, zapiszę u siebie w zeszycie i pokażę jutro na lekcji. Możliwe też, że przedstawię ten cały wątek na lekcji, ale jeszcze się nad tym zastanowię.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek wypowiedzi.

Pozdrawiam,
Woolf

Ostatnio edytowany przez Woolf (2010-05-05 15:03:06)

Offline

#2 2010-05-05 15:16:55

Dorian
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-14
Liczba postów: 264

Odp: Co, według Ciebie, oznacza bycie patriotą?

Człowiek, który czuje się patriotą musi kochać swój naród pod każdym względem. Powinien szanować rząd państwa. Nie powinien wyjeżdżać do innych narodów szukać szczęścia, lecz patriotą może być również sercem.
Określenie patriota można bardzo długo opisać. Najkrócej jednak moim zdaniem możemy powiedzieć patriota kocha swój kraj


gg: 20851493 POSZUKUJE TEAMU Z KTÓRYM UDA MI SIE ODŚWIEŻYC SKONCZONEGO PBF'A http://pokeparty.pun.pl/forums.php

Offline

#3 2010-05-05 16:15:55

Nelgor
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2010-02-13
Liczba postów: 3,060
WWW

Odp: Co, według Ciebie, oznacza bycie patriotą?

Tak patriota kocha swój kraj..
Ale według mnie to sentymentalna głupota, być wstanie ginąć za wyimaginowane granice. Patriotyzm to dobry grunt do wszczynania wojen, przecież wszystkie armie są patriotyczne. I są gotowe ginąć za swój rząd.
Według mnie patriotyzm to zaślepienie i głupstwo.

{{Może moje zdanie jest bulwersujące, ale takie mam zdanie}}


[Zamknij spamera] [Blog] [Opowiadania]
[Ich spreche Deutsch richtig]
klsi

Offline

#4 2010-05-05 17:06:58

Woolf
Użytkownik
Skąd: Mazowsze
Dołączył: 2009-08-12
Liczba postów: 2,822
WWW

Odp: Co, według Ciebie, oznacza bycie patriotą?

Wielkie dzięki wam!
Mam nadzieję, że jeszcze ktoś się wypowie [dblpt])

Offline

#5 2010-05-05 18:58:04

Kirabi Yotsuki
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-02
Liczba postów: 14,374

Odp: Co, według Ciebie, oznacza bycie patriotą?

Nie zgodzę się z Nelgorem, który trochę źle to pojęcie skierował - w stronę wojny. Fakt, może i ma po części rację, ale czy patriotą nie może być również zwykły, szary obywatel, niewiele mający wspólnego z, (że tak powiem) "wielkim światem"?. Kochanie ojczyzny niekoniecznie oznacza gotowość do oddania, za nią życia. Nawet ludzie, którzy mieszkają poza granicami swojego kraju, mogą być patriotami - godnie go reprezentować, lub chociaż pamiętać o nim.

Offline

#6 2010-05-05 19:15:21

Reira
Użytkownik
Skąd: inąd
Dołączył: 2009-07-09
Liczba postów: 3,666
WWW

Odp: Co, według Ciebie, oznacza bycie patriotą?

Żołnierz tylko walczy na tej wojnie, a kto jest jej sprawcą? Żołnierz to tylko marionetka, w której wykorzystuje się miłość do kraju.

Mimo wszystko, zgadzam się z Nelgorem. Patriotyzm jest niepotrzebny w świetle dnia dzisiejszego. Patriota to zazwyczaj tradycjonalista. Nie popieram tego, tradycjonalizm nie jest zdrowy zazwyczaj.
Poza tym od patriotyzmu jest niedaleka droga do nacjonalizmu - widzieliśmy... no dobra, słyszeliśmy, co potrafi zrobić nacjonalista-krzykacz przy władzy.


5ysk6.png
Cytadela na FB | Cytadela na YT | Szukaj nas także na Cupsell'u!

Offline

#7 2010-05-05 19:57:29

Hogsmed
Użytkownik
Skąd: wiem?
Dołączył: 2009-01-22
Liczba postów: 3,108
WWW

Odp: Co, według Ciebie, oznacza bycie patriotą?

Według mnie patriotyzm to pojęcie względne i można na nie spoglądać pod różnym kątem.

W dzisiejszym świecie może wydawać się, że trudno być patriotą. Ja jednak uważam, że teraz wcale nie ma czegoś takiego jak patriotyzm. Sztuczne obrzędy typu wywieszanie flagi lub śpiewanie hymnu jest tylko na pokaz i bez najmniejszego sensu, a patrząc na to co robią dzisiejsi "patrioci" a co robili ich przodkowie wydaje mi się śmieszne.

Ogólnie:

W dzisiejszych czasach patriotyzm wyginą, a prawdziwych patriotów powinno się objąć ochroną.

Ostatnio edytowany przez Hogsmed (2010-05-05 19:58:33)


Kazam Kazam.

Offline

#8 2010-05-05 20:13:30

grom79
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-01
Liczba postów: 482

Odp: Co, według Ciebie, oznacza bycie patriotą?

Każdy ma swoje pojęcie patriotyzmu. Dla mnie patriotyzm to szacunek dla kraju, jego kultury i ogółu. Rządu do tego nie liczę, ponieważ nie jest on stały, o czym niedawno zostaliśmy brutalnie poinformowani. Może i różne defilady, wciąganie flagi i tym podobne rzeczy są dla wielu tylko grą, ale dla innych takie rzeczy są jednymi z ważniejszych. Ja tak czuję i tak uważam. W każdym jest trochę patriotyzmu, nawet w największych zakapiorze.

Offline

#9 2010-05-05 20:13:31

Woolf
Użytkownik
Skąd: Mazowsze
Dołączył: 2009-08-12
Liczba postów: 2,822
WWW

Odp: Co, według Ciebie, oznacza bycie patriotą?

Trochę zeszliście z tematu, pytanie pyta o znacznie słowa patriota, a nie czy patrioci w ogóle są.

W każdym bądź razie cieszę się, że się wypowiadacie. [sred])

Offline

#10 2010-05-09 19:24:06

Dod108
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-16
Liczba postów: 6,745
WWW

Odp: Co, według Ciebie, oznacza bycie patriotą?

Dla mnie patriotyzm to nie tylko wojna. To przede wszystkim szacunek do ojczyzny każdego zwykłego dnia. Patriotyzm polega na dbaniu o własny kraj. Można być patriotą, podnosząc papierek z ojczystej ziemi, pisząc poprawnie w swoim języku, dbając o przyrodę w swoim kraju i tak dalej.


Rada Magów Puna

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
przymierze - logopedzi - 1z10 - playyourgame - tekvex